E Okul PC Giriş , eokul mobil girişi

Milli Eğitim bakanlığı tarafından Ocak 2007’de bir proje hayata geçti. Bu proje her bakımdan öğrenci ve ailelerin hayatına dokundu. Aileler için çocuklarının ders durumlarını ve devamsızlık yaptıkları günleri öğrenebilme imkanı sağladı. Kayıtların ve okul transferlerinin hepsini e-okuldan yapabiliyor olmak, veliler için oldukça işlevsel bir kullanım alanı yarattı.

E Okul PC giriş sistemi 7/24 kullanıma açık ve her öğrenci sistemi kullanabiliyor. Yeni kayıt olan öğrencilerin bilgileri sisteme entegre edilene kadar girişlerde hata durumu yaşanabilir. Ancak sisteme kayıt edilen öğrenciler herhangi bir sorunla karşılaşmaksızın sistemden fayda sağlayabilirler. Bu bakımdan e okul pc girişi oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken öğrenci bilgilerinin sadece e-okul.meb.gov.tr adresinde kullanılması ve bu adresten başka bir yerde kesinlikle öğrenci bilgilerinin verilmemesi gerekmektedir. Resmi adres dışındaki her giriş, sahtedir ve başka emeller için düzenlenmiş olabilir. Bu bakımdan milli eğitimin resmi site uzantısını ifade eden e-okul.meb.gov.tr’li adreslerden okulla ilgili işlemlerin yapılmasıdır.

Mobil uygulamalar da var!

E okul pc giriş sistemine alternatif olarak, mobil uygulamaların cihazlarınıza kurulmasını sağlayabilirsiniz. Bu bakımdan yapmanız gereken sadece, MEB’in resmi sitesinden İOS veya Android için hazırlanan uygulamaları telefonunuza veya tabletinize indirmektir. Windows Phone işletim sistemine sahip olan cihazlar için uygulama geliştirilmemiştir. Talepler olduğunda bu işletim sistemi üzerinde de mobil uygulama geliştirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir