E-okul pc giriş , mobil e okul girişi

E-okul sistemi Türk eğitim sistemi açısından bir devrim niteliğinde oldu. 2007 senesinde Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan proje sayesinde öğretmen, öğrenci ve velilere kolaylıklar sağlanıyor. Öğrencilerin kayıt olması, nakil işlemlerini yapması, fotoğraf ekleme, dosya bilgileri, notları, devamsızlık bilgileri ve öğrencinin durumuna dair grafiklerin eklenmesiyle sürekli geliştirilecek bir platform haline geliyor. Masaüstü bilgisayarlar üzerinden rahatlıkla girilebilen e-okul sistemine, mobil uygulamaların geliştirilmesiyle beraber akıllı telefon veya tabletler üzerinden de girilebiliyor.

Neden e-okul pc üzerinden girildiğinde sorunlar çıkıyor?

Aslında sadece e-okul pc giriş  sistemi üzerinden değil, mobil uygulama üzerinden de girildiğinde bazı problemlerle karşılaşmak mümkündür. Bunda okul yönetiminde suçu olabilir. Listelerin teslim edilmemesi gibi sebepler e-okul sisteminden faydalanmayı gecikmesine neden oluyor. Tabi sorunların sebebi sisteme kayıt olunmaması değil, binlerce öğrencinin sistemi zorlamış olması da sistemin hata vermesine neden olabiliyor. Bu tür hatalardan kesinlikle eğitim bakanlığına bağlı bilgi işlemin haberi ve müdahale de kesinlikle gecikmiyorlar. Ancak bazen çökmeler meydana gelebilir ve bu durum sisteme girmek isteyen bir kişinin aldığı hata sayısını ve zamanını arttırıyor.

Elbette ki e-okul pc sistemi ve mobil uygulama sistemi daha da geliştirilerek öğrencilerin istedikleri zaman kolayca girebilecekleri ve faydalanabilecekleri bir sistem haline getirilecektir. Gelişen internet teknolojileri sayesinde de bunun başarıldığını söylemek mümkündür. Özellikle 4,5 G ile daha hızlı internetin gelecek olması, bağlantı sorunlarını da çözecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir