E okul veli bilgilendirme , e okul giriş meb

Meb  – İletişim çağındayız. Artık insanlar anlık iletişim kuruyorlar. Eğitimde teknolojinin nimetleri ile hızla ilerliyor. e-okul sistemi le eğitim sürecini online olarak kolaylıkla takip ediyor. E-okul Türkiye’nin başarılı projelerinden.

E-okul veli bilgilendirme sistemi 10 yıl kadar önce meb tarafından kuruldu ve hızla gelişmeye başladı. İlk başlarda kesintiler olsa da artık kesinti yok.

2016 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul sistemi ile Türk eğitim sisteminde çığır açtı. Teknoloji ile entegre olan eğitim süreci gayet emin adımlarla yoluna devam ediyor. Okullar sistem üzerinden veri güncellemesi yapıyor. Veliler ve öğrenciler ise Veli bilgilendirme sistemine mobil ve pc ile ulaşarak gerekli bilgi öğrenebiliyorlar. Meb velilere bu sistem ile büyük kolaylık sağlamış oldu. Okul bilgileri internet üzerinde olduğu için okula gitmeden e-okul üzerinden bilgileri görmek mümkün. İlk başlardaki yoğunluktan dolayı yaşanan kesintiler artık yok. Sistem düzenli çalıştığı için meb bilgilerine düzenli erişim mümkün.

E-okul sistemi online olarak eğitim sürecini tek bir adreste topaldı. Farklı modüller ile bilgi çıkışı olsa süreci sistem üzerinden taküp etmek mümkün. İllerdeki Milli Eğitim Müdürlükleri ile sistemli bir şekilde organize olan e-okulda yönetici işlerini kolaylıkla halletmek mümkün. Meb sistem sayesinde tüm Türkiye nin eğitim bilgilerini tek merkezden kontrol etme imkanı sağlamış oldu. Notlara dair tecessüsleri büyük oranda gideren devasa bir eser çıkmış oldu. Meb velileri de unutmadı. Öğrencilerin okuld durumlarını öğrenmek için sistem girişi hazırladı. Haliyle öğrenciler ve veliler pc girişleri devamsızlıklara, sınav tarihlerine , geçmiş senelerin notlarına , karne notlarına anında ulaşabiliyorlar.

Kar kış demeden online olarak erişim mümkün. İnternet artık her evde var. Artık her elde bir akıllı telefon var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir