EBA Öğrenci Giriş Sayfası, EBA Üyeliği Ve Kullanımı

Eğitim bilişim ağı’nın kısaltılmış hali olan EBA sistemi öğrenci ile öğretmeni bir araya getiren bir platformdur. Daha başarılı ve daha modern bilgi içerikli bu site MEB tarafından geliştirilmiştir.

EBA sistemi sayesinde öğrenciler sınavlara çalışabilir ve derslerindeki başarıyı en üst noktaya taşıyabilecek yardımcı içerikleri de yine bu sistem üzerinden bulabilirler. Fatih projesi kapsamında öğrencilerin hizmetine MEB tarafından sunulan bu hizmet, akıllı tahta uygulamasını ve öğrencilere tablet dağıtılmasını kapsamaktadır.

EBA sisteminde var olan eğitim ile ilgili tüm içeriklere ulaşabilmeniz ve bu içeriklerden yararlanabilmeniz için EBA üyesi olmanız gerekmektedir. Eğitim Bilişim Ağı sisteminde öğrenciler direkt olarak kendileri şifre alamamaktadır. EBA üyelik için şifreler öğretmenler tarafından verilmektedir. EBA şifresini öğretmenden alan öğrenci hem EBA sistemine giriş yapabilir hem de verilen tableti aktive edebilir.

EBA üyelik işlemleri için EBA giriş sayfasında yer alan “Üye Ol” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek üyelik formuna T.C. kimlik numaranızı ve talep edilen diğer bilgileri doğru bir şekilde girerek üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

EBA Şifresini Öğretmenler Veriyor!

EBA şifresi hem öğrencinin eğitim içeriklerine ulaşmasında hem de tabletini aktif hale getirmesinde kullanılmaktadır. Öğrencilerin şifresini oluşturmakta sınıf öğretmenlerinin görevidir. Aynı zamanda oluşturmuş olduğu şifreyi tablete uygulayarak öğrenciye teslim etmektedir. Öğrencilere tabletlerinin dağıtılmasından birkaç gün önce bu işlemlerin yapılmış olması gerekmektedir.

EBA Projesi İle Neler Amaçlanmaktadır?

Gelişen teknolojinin vermiş olduğu imkânları eğitim sistemine yansıması sunucu ortaya çıkan EBA ile öğrenci merkezli olarak, öğrenci velileri ve öğretmenleri de öğrenme sürecine dâhil olması hedeflenmektedir.

Ayrıca kullanışlık amacı doğrultusunda teknolojinin eğitime uyumu sağlanarak, öğrencinin dilediği her yerde materyallere ulaşarak bilgi sahibi ve çalışma ortamı oluşturulmaktadır. EBA, sınıf düzeyine uyumlu güvenilir e-içeriklerini her geçen gün güncelleme çabası ile daha da geliştirmeye çalışılmaktadır.

Ayrıca EBA sistemi sayesinde öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek duyuruları ve bilgilendirmeleri en kısa sürede bu platform üzerinden görebilirler. Eğitimcilerin birbiri ile yapacağı haberleşme ve bilgilendirmeler de yine EBA sistemi üzerinden yapılabilinir.

EBA Sistemine Giriş

EBA sistemine www.eba.gov.tr üzerinden öğretmenlerinden aldıkları şifre ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapılabilmektedir. Sayfaya ulaştığınızda “Giriş” bölümü sitenin sağ üst köşesindedir.

Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede adınızı ve soyadınızı görüyorsanız, EBA sistemine başarılı bir şekilde giriş yaptınız demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir