TEOG Test Çöz

Orta öğretime geçilecek dönemde yapılan bir dizi sınavın gerçekleştirildiği sistemin adı olan TEOG Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sistemi’nin kısaltılmış şeklidir. Buradaki amaç orta öğretime geçişte yapılan tek sınav yerinde sene içerisinde yapılan bir dizi sınav ile seviye belirlemektir. Öğrenciler 8. Sınıfta okudukları dönemde 12 ayrı sınava girerek TEOG sürecini tamamlarlar. Sonrasında puanlama yapılarak orta öğretime yerleştirme yapılır. Yakın zamanda uygulamaya geçen sistemde öğrenciler kendi okullarında eş zamanlı sınavlara girmektedirler. Aynı gün içerisinde uygulanan 3 sınava giren öğrencilere her ders için 20 soru sorulmaktadır. Her soru için 5 puan verilen sınav sonuçları 100 puan üzerinden hesaplanmaktadır. Bu sınavlara etkin şekilde hazırlanmak  için  TEOG Test Çöz   ile bol miktarda test çözülmesi yararlı olmaktadır.

TEOG Sınavları Hangi Derslerde Olur?

Orta öğretime geçiş sınavlarında 6 dersten sınavlar yapılmaktadır. Bu derslerden her dönemde birer sınav yapılmaktadır. İki gün sınavlarda her gün 3 dersten sınav olunmaktadır. İkinci dönemde bu durum tekrar etmektedir. Sene sonunda 6 dersten ikişer sınav yapılmış olmaktadır. Toplamda 12 sınav yapılmış olacaktır. TEOG sınavlarında en önemli branş derslerden sınavlar yapılmaktadır. Bu sınavlara hazırlanırken Testcin   sitemizden TEOG Test Çöz ile  testler çözülmesi başarı sağlamak için yardımcı olacaktır.

  • Türkçe dersinden 2 sınav
  • Matematik dersinden 2 sınav
  • Fen ve Teknoloji dersinden 2 sınav
  • C. İnkılap Tarihi ve Atatürk dersinden 2 sınav
  • Yabancı Dil dersinden 2 sınav
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 2 sınav yapılmaktadır.

Hazırlanmak ve Test Çözmenin Önemi

Sadece TEOG için değil tüm sınavlar için hazırlık yapılması ve test çözülmesi fayda sağlayacaktır. Test çözmek öğrencinin bilgisini ve seviyesini ölçek için en güzel araç olmaktadır. Bunun yanında test çözerek soruların mantığını ve test sisteminin mantığını kavrayacaktır. Test çözme hızı artacaktır. İşlenen konulardaki bilgisini ve seviyesini görerek yeniden çalışması gereken noktaları tespit edecektir. Bu sebeple sitemizde bulunan testlerin çözülmesi öğrenciler için oldukça faydalı olacaktır. Sitemizde bulunan TEOG Test Çöz testleri  özenle hazırlanan ve ileride çıkması muhtemel sorulardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir