TT Arenaya Nasıl Gidilir?

Türk Telekom Arena ya da kısa adıyla TT Arena İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Huzur Mahallesi içerisinde yer almaktadır. TT Arena, Fatih Sultan Mehmet köprüsünün Avrupa tarafında Tem Otoyolunun hemen yanında yer alır.

TT Arena hem toplu taşıma kullanarak hem de özel aracınızı kullanarak çok rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumda yer alır. TT Arenaya ulaşmak için birçok seçenek mevcuttur. TT Arenaya ulaşmak için otobüs, metrobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarını ya da özel aracınızı kullanabilirsiniz.

Metrobüsle TT Arenaya Nasıl Gidilir

Size en yakın metrobüs durağından metrobüse binip, Mecidiyeköy durağında inmelisiniz. Mecidiyeköy metrobüs-metro bağlantısından metroya geçerek M2 metro hattına ulaşmalısınız. M2 metro hattını kullanarak “Sanayi mahallesi” durağında inmelisiniz.

Bu hattan da Seyrantepe metrosuna geçiş yapıp son durakta inerek TT Arenaya ulaşabilirsiniz. Metrobüsten indikten sonra tahmini varış süresi yaklaşık 30-40 dakikadır. Metrobüs ve metro ile ulaşım TT Arenaya ulaşmak için size zaman kazandıracaktır. Bu şekilde yoğun olan İstanbul trafiğinde zaman kaybetmeden varış noktanıza ulaşabilirsiniz.

Otobüsle TT Arenaya Nasıl Gidilir?

TT Arenaya metro ve metrobüs haricinde otobüs seferiyle de direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. TT Arenaya yakın “Stadyum” durağı bulunmaktadır. Bu durağa 36L Mescidi Selam-Beşiktaş, 49Z Yeşil pınar – 4. Levent – Zincirlikuyu, 47L Binevler – Maslak, 500L Cevizlibağ – Levent ve 500T Tuzla Şifa Mahallesi – Cevizlibağ hatlarıyla direkt ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu hatları kullanarak “Stadyum” durağında inerek 1 dakika içinde TT Arenaya ulaşabilirsiniz. Eğer bu hatlardan biri sizin güzergâhınız üzerinde değilse, metrobüs ile Zincirlikuyu durağında inip Levent yönüne giden otobüs duraklarına geçerek de bu otobüs seferlerine ulaşabilirsiniz.

Özel Araçla TT Arenaya Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasından ulaşacaksanız, Beşiktaş-Levent hattını takip ederek Seyrantepe’ye ulaşabilirsiniz. Eğer Anadolu yakasından geliyorsanız Fatih Sultan Mehmet köprüsünü kullanarak Avrupa yakasına geçtikten sonra Tem Otoyolu güzergâhından TT Arenaya ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir