Yapı kredi Bankası Altın Hesabı

Risklerden kurtulun

Yapı kredi bankası altın hesabı bireysel müşterilerine paralarını altın hesabında değerlendirme imkânı sunuyor. Böylece hem altın alırken düşük ayarlı veya düşük gramajlı altın satın alınması gibi kandırılma riskinden hem de altını evde saklama riskinden kurtulmuş oluyorsunuz. Aynı zamanda yapı kredi bankası altın hesabı açarak altının getirisinden yararlanmış oluyorsunuz.

Bir Liranız Altın Olsun

Yapı kredi bankası müşterilerine mg(miligram) olarak yatırım yapma imkânı sunuyor. Yapı kredi bankası altın hesabı açmak ve hesaba altın almak için alt limit 1 TL. Bazı bankalarda altın gram olarak satılıyor. Yapı kredi bankası altın hesabı ise çok küçük miktarda dahi alım yapma imkânı sunuyor. Örneğin hesabınızdaki 1 TL ile dahi altın alabilirsiniz.

Altınlarınız Hep Yanınızda

Yapıkredi bankası altın hesabı müşterilerine güvenli yatırım yapma yanında hesaplarına bilgisayar, tablet veya cep telefonları üzerinden hesaplarına 7 gün 24 saat ulaşma imkânı sunuyor. İhtiyacımız olan her anda alım-satım yapma kolaylığı var.

Fakat piyasaların kapalı olduğu hafta sonu ve tatil günleri ve piyasaların kapalı olduğu saatlerde alım-satım fiyatlarının farklı olduğu göz önünde bulundurulmalı. Bunun için acil ihtiyaç yoksa alım-satım işlemlerini piyasaların açık olduğu saatlerde yapmak gerekiyor.

Yapıkredi Bankası Altın Hesabı nasıl açılır?

Bunun için Yapıkredi Bankası şubelerine başvurmanız gerekiyor. Şayet hesabınız varsa ve mobil bankacılık müşterisi iseniz işiniz daha kolay. Hesaplarım menüsünde – yeni hesap açmak istiyorum- vadesiz hesap alt menüsünü kullanarak vadesiz altın hesabı açarak hemen altına yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Vadeli altın hesabı açmak için aynı yolu izleyip vadeli mevduatı seçerek kolayca Yapıkredi bankası altın hesabı açabilirsiniz. Vadeli altın hesabı açmak için ise en az 50 gr.altın almanız gerekiyor.

Hesap işletim ücreti var mı?

Yapı kredi bankası altın hesabı için herhangi bir hesap işletim ücreti alınmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir