E okul giriş, VBS 2018

E okul giriş bilgileri 2018. Milli Eğitim Bakanlığı bundan tam 10 yıl önce güzel bir uygulamaya imza atarak e okul sistemini kurdu. Amaç kağıt taşımak gibi zahmetli işlerden kurtulup eğitim sistemini tek çatı altında toplamak ve bunu teknoloji ile güzelce yürütmek. Başarılı oldu da. Çünkü artık e okul sistemini çok aktif olarak kullanır olduk.

Çok faydalı bir yazılım haline gelen sistem etkin olarak kullanılıyor.E okul giriş sistemi ile öğrencinin okula dair bilgilerine erişebildiğimiz gibi, okul ile ilgili istatistiklere de kolayca ulaşabiliyoruz. Uzaktan her okul hakkında kolayca bilgi almak mümkün hale geliyor. Tabi herkes her bilgiye ulaşamıyor. Veliler VBS sistemini kullanırken MEB kurumsal işlemleri aktif olarak kullanıyor.

E okul veli bilgilendirme sistemi 2018 çok kullanılıyor

E okul veli bilgilendirme sistemi VBS ile bir öğrencinin okula dair bilgilerine hızlıca erişmek çok kolay. Nerede olursanız olun giriş yaptıktan sonra bilgiler anında pc veya mobil cihazınıza geliyor. Öğrenci devamsızlıkları, karne notları, sınav tarihleri ve daha bir çok bilgi sistemde. Ayrıca öğrenciler yazılı notlarını da e okul üzarinden görebiliyorlar.

Daha önceki yıllarda meydana gelen kesintiler sistemin güçlenmesi ile tamamen ortadan kalkmış durumda. Artık yılın her günü e okul sistemine ulaşmak mümkün. İnternet bağlantınızın olması yeterli oluyor. Eğitim artık tek site üzerinden takip edilebilir hale gelmiş durumda. E okul giriş ile oturduğumuz yerden evladımızın okul bilgilerini kolaylıkla takip edebiliyoruz. Tabi bu durumda kafamız rahat ediyor. Çünkü her veli evladının başarılı olmasını istiyor.

E okul giriş ile sınavları takip etmekte çok kolay. Sınav konuları sistem üzerinde yok ancak yazılı notlarına erişim mümkün. Okul personeli sistemi düzenli Olarak güncellediğinden günün her saatinde bilgi almak mümkün. Teknoloji artık her alanda olduğu gibi eğitim dünyasını da etkilemiş durumda. Dünyanın ilgiyle takip ettiği bir sistem olmuş durumda e-okul.

 

 

Son Güncelleme:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir