E okul ile hayatımız değişti

Türkiye’nin en çok kullanılan online eğitim sistemi e okul için yoğun günler başlıyor. 2017 2018 eğitim öğretim yılı başladı. Ülkemizde eğitim dünyası süreci yine e okul sistemi üzerinden takip edecek.

E okul bundan 10 yıl önce MEB tarafından hizmete alındı. O günden bu güne hızla gelişen sistem eğitim sistemi üzerinden büyük bir yük aldığı gibi kolaylıklarda sağladı. Milyonlarca öğrenci, öğretmen, veli ve meb personeli sistemi rahatlıkla kullanıyor. E okul dünyanın ilgiyle takip ettiği bir sistem haline gelmiş durumda. Çünkü eğitim süreci bu güzel sistem ile gayet  kolay.

Öğrenciler ve Veliler eğitim döneminde mutlaka sisteme online erişiyorlar ve okul ile ilgili bilgileri hemen alıyorlar. Sistem üzerinden neler öğrenilmiyor ki? Karne notları, sınav tarihleri, devamsızlık bilgileri ve daha okula dair birçok bilgi e okul giriş ile online olarak hizmete sunuluyor. Türkiye’nin neresinde olursanız olun internet bağlantısı ile anında bilgi almak mümkün.

Sistem okul dönemlerinde olduğu gibi yazında ilgililerin yardımına yetişiyor. Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı TEOG İle ilgili gelişmeler sistem üzerinden takip ediliyor. E okul giriş ile veliler öğrencilerinin hangi okula yerleştiğini anında öğrenebiliyorlar. Sistem hayatımızı kolaylaştırdı ve yarınlara dair ufkumuzu genişletti. Çünkü artık okullarda kodlama dersleri verebilir duruma gelmiş durumdayız.

Okullar akıllı tahtalar ile donatıldı. Uzaktan eğitim sistemleri gelişme gösterdi. Ve günden güne gelişen bir eğitim sisteminin parçasıyız artık. E okul ile hayatımız değişti.

Son Güncelleme:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir