Eba Nedir?

Açılımının Eğitim Bilişim Ağı olan Eba, öğretmenler ve öğrenciler açısından büyük faydalar sunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan ve çevrimiçi bir sosyal eğitim platformu olan eba uygulaması sayesinde, öğretmenler ve öğrenciler online sistem üzerinden not ve içerik paylaşımında bulunabilecek ve diğer öğretmenler ve öğrenciler tarafından faydanılmasına olanak sağlayacaktır.

Eba Uygulaması Ne İşe Yarar?

Eba uygulaması sayesinde öğretmenler, özel olarak hazırladığı içerikleri dilediği gibi sisteme yükleyebilecek ve meslektaşları ile paylaşabilecektir. Bu sayede öğretmenler gereksinim duyabildiği içeriklere eba uygulaması üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilecektir.

Eba uygulaması sayesinde öğretmenler arasında iletişimin daha güçlendirilmesine olanak sağlanmaktadır. Öğrenciler açısından daha büyük faydalar sunan eba uygulaması sayesinde öğrenciler sisteme eba giriş yaparak diğer öğrenciler tarafından sisteme aktarılan içeriklere, notlara sunum ve görsel öğelere kolayca erişim sağlayabilecektir.

Eba Uygulaması Neden Kuruldu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni erişime açılan eba uygulaması kuruluş amaçları ise şu şekildedir;

  • Eğitimcilerin ve öğrencilerin farklı ve geniş ölçekli içerikleri sistem üzerinden sunuma açması
  • Bilişim kültürünü daha geniş bir potansiyele ulaştırma ve eğitim alanında da aktif bir duruma dönüştürme
  • İçerikler ile ilgili olarak doğru çözümler sunulması
  • Sosyal ağ özelliği üzerinden etkili çözümler sunulması
  • Çözüm sunarken derslere de katkıda bulunmak
  • Bilgiden bilgi üretmek ve bireyler arasında paylaştırmak
  • Eğitimcileri ortak bir nokta üzerinde toplamak ve eğitime daha geniş ölçekli yön verilmesine destek olmak
  • Teknolojiyi amaç değil, araç olarak kullanmak

Eba Uygulaması İçeriği

Eba uygulaması içerisinde ses, haber ve video gibi efektler yer almaktadır. Bu sayede öğretmenler ve öğrenciler bilgi paylaşımında bulunabilecek ve bilgi paylaşımında görsel efektlerden de faydalabilecektir.

Eba Uygulaması Nasıl Kullanılmaktadır?

Eba uygulaması kullanımı ise son derece basittir. Uygulamadan faydanabilinmesi açısından eğitimcilerin ve öğrencilerin sisteme giriş yapması ve buradan diledikleri kadar içerik paylaşımında bulunması yeterli olmaktadır. Eğitim alanında devrim niteliğinde olan eba uygulaması sayesinde eğitimciler ve öğrenciler arası iletişim bağlarının daha da güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Eba sistemi daha yakından incelenmesi açısından sisteme giriş yapılması gerekmektedir.

Son Güncelleme:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir