Karne notları e okul sisteminden öğreniliyor

Eğitim sürecinde ara tatile hızla yaklaşıyoruz. Türkiye’de öğrenciler 15 tatile girecekler. Eylül ayında başlayan eğitim öğretim ocak ayının son haftasında tatil olacak. Hal böyle olunca karne notu merakı da artmış durumda. Peki karne notları nasıl öğrenilir?

E okul veli bilgilendirme sistemi kurulduğu günden beri eğitimcilerin, öğrencilerin ve velilerin hizmetinde. Okula dair birçok bilgi sistem üzerinden alınabiliyor. Öğrenciler diledikleri zaman sisteme erişerek okula dair bilgi alabiliyorlar. Okul son haftasında ise karne notları sistem üzerinden görülebiliyor. Bu öğrenciler ve veliler açısından büyük kolaylık oldu Çünkü artık karne günü gelmeden notları görmek mümkün. Öğrenciler heyecanla karneleri beklerken velilerde bir hayli ilgili bu duruma. Çünkü her veli evladının başarılı olmasını istiyor.Ve eğitim sürecinin sonuçlarını görmek istiyor. MEB bu anlamda güzel bir çalışmaya imza attı ve e okulu kurdu.

15 tatile bir hafta kala karne notları e okul sistemi üzerinden öğreniliyor. E okul yıl boyunca güncellenen bir sistem. Kodlama sayesinde güzel bir sistem ortaya çıkmış durumda. Böyle güzel eserlerin ortaya çıkması kodlama dersine karşıda ilgiyi artırmış durumda. Kim derdi ki öğrenciler bir hafta öncesinden karne notlarını öğrenecek. Ama güzel gelişmeler oldu. Ve teknoloji çok ilerledi.

Son Güncelleme:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir