İphone’nun Pil Ömrünü Uzatacak 5 Adım

Bilindiği gibi teknolojik aletler artık hayatımızın her yerindeler. En ucuzundan tutunda en pahalısına kadar hemen hepsi hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de büyük bir bölümünü kaplıyor. İşte esas problemde burada başlıyor. Bu kadar ihtiyacımız olan bu teknolojik aletleri daha fazla kullanılabilir nasıl kılabiliriz? Hemen her telefonun ortalama bir pil ömrü tabi ki de var ama konu iphone olduğunda hayatınız biraz daha zor olabiliyor.

İphone daha üstün nitelikleri içinde barındırırken bir yandan da düşük pil ömrü ile kullanıcılarını çılgına çevirebiliyor. İşte bu harika İphone’nun Pil Ömrünü Uzatacak 5 Adım İlk olarak pili en çok zorlayan uygulama tabi ki GPS. Ayarlar menüsünden bu özelliği kapattığınızda fark edilir bir pil ömrü yaratacaksınız. İkinci olarak ek özellik olarak geliştirilen “Arka plandaki uygulamaları yenile” özelliğini devre dışı bıraktığınızda yine fark edilir bir performans süresi elde edeceksiniz.

Bildirimler evet işe yarıyorlar ama etki alanını biraz daha olsun daralttığımızda ve sadece kullandığımız uygulamalardan bildirim gelmesine izin verdiğimizde pil ömrünü uzatacak 3.adıma geçiş yapmış oluyoruz. Bir sonraki adım ise IOS 8 ile birlikte gelen Handoff özelliğini devre dışı bırakmak olacak. Bu uygulamayla birlikte diğer cihazlarla harika kolaylıkta etkileşimde bulunabildiğimiz doğru ama cihazımızın bunu yapabilmesi için bluetooth bağlantısının sürekli açık olması gerektiğinden en büyük enerji kaybı burada oluyor.

Ve son adım olaraktan tabi ki en önemli aracımız olan internet yani mobil veri bağlantısını olabildiğince az yapmak olacak. Mobil veriyi sadece ihtiyaç anında kullanmak ve gerekmediği zamanlarda kapalı tutmak ve mümkün olduğunca wifi bağlantısı kullanmak iphone\\\’nun pil ömrünü uzatacak 5 adım içerisinde yer alıyor. Bütün bu adımları denediğinizde cihazın artan performansıyla daha etkili kullanım sağlayacağınızı sizde deneyimleyeceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir