E okul mobil girişi , e okul Veli mobil giriş

Yeni eğitim öğretim yılı başladı. Bayram sonrası öğrenciler ve öğretmenler okulda olacaklar. Yeni bir eğitim öğretim yılı heyecanı eğitimle ilgili herkes de var. E-okul mobil artık daha aktif olacak. Çünkü neredeyse her elde olan akıllı telefonlar iş başında olacak ve sistem girişleri ile eğitim süreci takip edilecek.

Geçen zaman içerisinde farkında olmasak da bir çok değişiklik etrafımızı sardı. Ve alışkanlıklarımız haline geldi. Öğrencisi olan her ev e-okul sisteminin farkında ve her zaman düzenli olarak kullanıyor. Pc girişi ve mobil girişler ile eokul sistemi artık daha aktif ve daha kullanışlı. Öğrencinin yazılı notlarını takip etmek sistem ile çok kolay. Veli bilgilendirme sistemi adı verilen VBS de eokul sitesi ile birleştirildi. e-okul.meb.gov.tr sistesine ulaşan herkes aynı zamanda veli bilgilendirme sistemine de giriş yapabiliyor ve öğrencinin notlarını ve devamsızlıklarını takip edebiliyor.
Bir öğrenci kendi durumunu sistem üzerinden online olarak takip edebiliyor ve okul durumuna ayar verebiliyor. Tabii başarıda beraberinde geliyor. Çünkü eğitim dikkatli öğrencileri sever. Bir öğrenci okulda ne kadar dikkatli ise ve e-okul mobil sistemi ile sürekli kendini takip ediyorsa başaracak demektir.

e-okul mobil nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı 2007 yılında eokul sistemini aktif hale getirdi.Ve bu günlere kadar bir çok gelişme ile bir çok yenilikler yapıldı. Ancak teknolojiin hızla gelişmesi ile birden akıllı telefonlar çoğaldı. Meb yeni bir yazılımla sistemi mobil olarak kullanıma açtı. Böyle artık e-okul mobil girişi ile her taraftan sisteme ulaşmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir