YKS konuları ilgi odağı oldu

2018 yılının en çok merak edilen hususları arasında YKS konuları var. Çünkü değişen sistemle birlikte yeni bilgi arayışı çoğaldı. Ne zaman yapılacak, kaç soru sorulacak, konu ve soru dağılımları nasıl hep adayların ilgi odağında.

YKS bu sene ilk defa yapılacak ama müfredatta değişiklik yok aslında. Puan detayları bir hayli azalmış durumda. Öğrenciler için bu yeni sınav sistemi bir fırsat olabilir. Değişikliğe takılıp kalanlardan ziyade konu çalışmalarına ağırlık veren öğrenciler çok başarılı olacaklar gibi. An itibari ile sınava daha çok var. Dün ÖSYM tarafından TYT örnek soru kitapçığı yayınlandı. Öğrenciler için bulunmaz bir fırsat. Bilgi sahibi olmak sınavı kolaylaştıracaktır.

YKS konuları 2018

Sınav konuları kazanımlar çerçevesinde geliştiği için bol bol soru çözen öğrenciler başarıyı yükseltecektir. Bazen öyle olur ki en kolay sınav asıl sınav olur. YKS sınavı neden şimdiye kadar en kolay sınav olmasın? YKS konuları belli ve bol bol soru çözmek gerekiyor. Konu dağılımlarını bilen öğrenciler düzenli bir çalışma programı yaparak kolaylıkla başarıya ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir