LKS Nedir?

LKS yeni bir sistem, 2018 de uygulanacak. LKS açılımı ise haberimizde. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin liseye geçişte uygulanan yeni bir sistem olan LKS sistemi hakkında Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden genel bilgilendirmeler yapıldı. Liselere kayıt sistemi olan LKS sistemi ile birçok değişikliklere gidildiğini belirten Milli Eğitim Bakanlığı, bu sayede liselere kaydını yaptıracak olan öğrencilerin eğitim ve öğretimde daha verimli olabilmesi hedeflendiğinin altı çizilmiştir.

LKS Sistemi Nasıl Olacaktır?

LKS açılımı nasıl? Öğrenciler ve velilerin dört gözle beklediği 2018 LKS sistemi hakkında detaylı olarak açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanlığı, LKS sisteminde öğrencilere çoktan seçmeli soruların sorulacağını ve Liselere Kayıt Sisteminin sözel ve sayısal olmak üzere toplamda 2 bölümden meydana geleceği belirtilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Liselere Kayıt Sisteminde öğrenciler yalnızca tek bir oturumda sınava tabi tutulacağının altı çizilmiştir.

Temel ders porgramlarının yer alacağı belirtilen Liselere Kayıt Sisteminde öğrencilere toplamda 60 adet soru sorulacak ve sınav süresi ise 90 dakika olarak belirlenecektir. Ayrıca öğrencilere avantajlar sunduğu belirtilen Liselere Kayıt Sisteminde öğrencilere toplamda 5 adet tercih hakkı sunulacak ve öğrencilerin tercih etmek istemediği eğitim kurumlarına yerleştirmeler söz konusu olamayacaktır.

LKS Sonuçları Nasıl Öğrenilecektir?

2018 Liselere Kayıt Sistemi sınav sonuçları ise, Milli Eğitim Bakanlığı web sitesi üzerinden erişim sağlanabilecektir. 2008 Liselere Kayıt Sistemi sınavına giren öğrencilerin tc kimlik numarası ve şifresi ile birlikte Bakanlığın sitesine giriş yaparak 2018 Liselere Kayıt Sistemi sonuçları kısmından sınav sonucunu öğrenebilecektir.

LKS Hakkında Detaylı Bilgilere Nasıl Ulaşılabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı sunulan yeni sistem Liselere Kayıt Sistemi hakkında öğrenciler ve velilerin daha detaylı olarak bilgiler alabilmesi açısından Bakanlık kurumsal web sitesi üzerinden bilgilendirme bölümü hizmete sunulmuştur. Buna göre, öğrenciler ve veliler tercihi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı sitesine giriş yaparak, 2018 Liselere Kayıt Sistemi hakkında daha kapsamlı bir şekilde bilgiler alabilecektir. Öğrenciler ve veliler tarafından detaylı olarak incelenmesi gereken Liselere Kayıt Sistemi hakkında ayrıca eğitimciler tarafından da olumlu yönde yorumlar yapıldı. Eğitimciler, 2018 Liselere Kayıt Sistemi sayesinde, öğrencilerin temel ders programlarında daha başarılı olabileceğinin altını çizmektedirler.

LKS Nedir?” için bir yorum

  • Kasım 29, 2017 tarihinde, saat 10:14 am
    Permalink

    LKS sınavı 2018 de ilk defa yapılacak. umarım 8.sınıf öğrencileri için çok faydalı olur.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir