2017 ALES Sonbahar Dönemi Temel Soru Kitapçığı Ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

2017 Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı adayları tarafından merakla beklenen temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı nihayet ÖSYM kurumu kurumsal web sitesi üzerinden yayımlandı. 19 Kasım 2017 tarihinde uygulanan 2017 ALES sınavına başvuran adaylar için Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme resmi web sitesi üzerinden 21 Kasım 2017 tarihinden itibaren saat 11:00’dan itibaren erişime sunuldu.

Buna göre 2017 ALES sonbahar dönemi temel soru ve cevap anahtarı soru kitapçığına ulaşmak isteyene adayların Tc kimlik numaraları ve sisteme giriş şifresi ile birlikte Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme kurumunun https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden kolay bir biçimde öğrenilebilecektir.

Sistemde adaylara sunulan 2017 ALES sonbahar dönemi temel soru kitapçığı soru ve cevap anahtarı, her dönemde olduğu gibi bu dönemde de temel soru kitapçığı diziliminde olacaktır.

2017 ALES Sonbahar Temel Soru Kitapçığı Ve Cevap Anahtarı İlk Defaya Ulaşacak Adayların Dikkat Etmeleri Gerekenler Nelerdir?

Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de ÖSYM kurumu resmi web sitesi üzerinden 2017 ALES sınavı başvuruyu yapanlara sunulan 2017 ALES Sonbahar Temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı hakkında sistem üzerinden detaylı olarak bilgiler alınması açısından ilk defa sınava başvuru yapan adayların ÖSYM kurumu resmi sitesi üzerinden 2017 ALES Sonbahar dönemi temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı sorgulamasını konu hakkında deneyimi bulunanlar ile birlikte gerçekleştirmesinde ayrıca faydalar bulunmaktadır.

2017 ALES Sonbahar temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi kurumsal web sitesi üzerinden ilk defa incelemelerde bulunacak olan engelli adayların özellikle de diğer adaylardan destek almasında faydalar bulunmaktadır.

2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavında Yardımcılı Görme Engelli Adaylara Sorulmayan Sorular

2017 ALES Sonbahar döneminde gerçekleştirilen sınavda yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan soruları ise, sayısal testinde yer alan 45. soru ve sözel testinde ise soru bulunmamaktadır. Buna göre yapılan 2017 ALES Sonbahar sınavında, okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara, şekil, grafik, tablo gibi görsel efektlerin bulunduğu sorularda karmaşık bir biçimde soru yapısı bulunmadığı ÖSYM merkezi tarafından belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir