2017 ALES Sonbahar Dönemi Temel Soru Kitapçığı

2017 ALES sonbahar dönemi temel soru kitapçığına bakmak isteyenler Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi resmi web sitesine giriş yapması yeterlidir. 2017 tarihinde gerçekleştirilen ALES sınavı sonbahar temel soru kitapçığı sonuçlarına adaylar 22 Aralık tarihinden itibaren Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi sınav sonuçlar kısmı üzerinden detaylı olarak erişim sağlayabilecektir.

2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı Ne Zaman Yapıldı?

19 Kasım 2017 tarihinde uygulanan 2017 Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavında her dönemde olduğu gibi 2017 döneminde de adaylar sınavdan yüksek puan alabilmek açısından ter döktü. Yüksek düzeyde başvuruların sağlandığı 2017 Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş sınavında birçok adayların en fazla zorluk çekebildiği ayrıntılardan biri de, sınav sonuçlarının ve sınavın temel soru kitapçığı hakkında detaylı olarak nereden ve nasıl bilgi alınabileceğidir. Her dönem olduğu gibi 2017 döneminde de 2017 Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş sınavı temel soru kitapçığı yayınlayan Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi, adayların Kasım 2017 tarihinden itibaren Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezinin ais.osym.gov.tr adresine tc kimlik numarası ve sisteme girişi şifresi ile birlikte 10 gün süre içerisinde giriş yapması gerektiğinin altını çizmektedir.

2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı Nasıl Yapıldı?

19 Kasım 2017 tarihinde saat 10:00’da uygulanan 2017 Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş sınavında adaylara toplam olarak 100 adet soru yöneltildi ve sınav süresi olarak da 150 dakika olarak belirlendi. Ayrıca yeni yayınlanan yönetmeliğe göre, sınav süresi 5 yıl süreli olarak devam edebileceği ve 5 yıl sonrasında Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş sınavında farklı sınav süresi uygulanabileceği Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi tarafından belirtildi.

2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı Başvuruları Nereden Yapıldı?

2017 Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş sınavı başvuruları Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi, aday işlemleri merkezi tarafından gerçekleştirildi. Adaylar sınav bedeli olarak ilgili banka hesabına 90 tl ödeme yaptıktan sonrasında tc kimlik numarası ve sisteme giriş şifresi ile ÖSYM’nin yukarıdaki ilgili sistemi üzerinden 2017 ALES sonbahar dönemi sınavına başvuruda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir