2017 KPSS 2.Tercih Tarihi

2017 Kamu Personel Seçme Sınavı ( KPSS ) 2.tercih tarihi kamu personeli seçme sınavına giriş yapan adaylar tarafından merakla beklenmektedir. Her yıl olduğu gibi 2017 yılında da kamu kurum ve kuruluşları personel açığının kapatılması açısından Devlet Personel Başkanlığı birimine kadro talebinde bulunmuştur. Bu sayede 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavında devlet memurluğuna hak kazanmak açısından yeterli puanları alanlar, kısa bir süre sonrasında 2017 Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS ikinci tercihlerini yapmaya hak kazanmaktadırlar.

Kamu Kuruluşları Tarafından Devlet Personel Başkanlığına Ne Zaman Talep Gönderildi?

7 Ağustos 2017 tarihinden itibaren kamu kurum ve kuruluşları personel taleplerini Devlet Personel Başkanlığı birimine göndermiştir. Bu tarihten sonraki dönem olarak da taleplerin karşılanmasında son başvuru tarihi 6 Ekim olarak belirlenmiştir. 6 Ekimden sonra Devlet Personel Başkanlığı birimince kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan kadrolu ve sözleşmeli personel başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Sonraki Süreçler Nasıl İşlemektedir?

Devlet Personel Başkanlığı birimi, kamu kurum ve kuruluşları tarafından aldığı personel talebi sonrasında konuyu değerlendirmeye aldıktan sonrasında ÖSYM kurumuna tercih klavuzu göndermektedir. Bu aşamadan sonrasında ise, ÖSYM birimi her yıl olduğu gibi 2017 yılında da Kamu Personeli Seçme Sınavı ikinci yerleştirme tarihini açıklayacaktır. Buna göre 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı ikinci tercih tarihi ise 14 ila 23 Kasım tarihleri arasında olacaktır.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Tercih Ücreti Hangi Kanallar Üzerinden Tahsil Edilmektedir?

2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı tercih ücreti ise şu bankalar aracılığı ile tahsil edilmektedir;

  • Akbank, tüm şube, atm ve internet bankacılığı üzerinden
  • Albaraka Türk, tüm şube, atm ve internet bankacılığı üzerinden
  • Finans Banka, tüm şube, atm ve internet bankacılığı üzerinden
  • Kuveyt Türk, tüm şube, atm ve internet bankacılığı üzerinden
  • Türk Ekonomi Bankası, tüm şube, atm ve internet bankacılığı üzerinden
  • Halk Bankası, tüm şube, atm ve internet bankacılığı üzerinden
  • Ziraat Bankası, tüm şube, atm ve internet bankacılığı üzerinden KPSS sınav bedeli bireylerden tahsil edilmektedir.

Bireyler her dönemde olduğu gibi 2017 KPSS sınav bedelini de zamanında ödemeleri gerekmektedir.2017 KPSS ikinci tercih tarihi hakkında ayrıca ÖSYM kurumu resmi web sitesi üzerinden de bilgiler alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir