2018 AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

2017 Açıköğretim Fakültesi ders yılının sona ermesi ile birlikte, gözler şimdi de 2018 AÖF kayıtlarının ne zaman başlayacağı konusuna çevrildi.

İşte 2018 AÖF Kayıtlarının Yapılacağı Tarihler

Yök tarafından yapılan açıklamalara göre, 2018 Açıköğretim Fakültesinde kayıt sürecinin 21-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceği yönündedir. Bu bakımdan açıköğretim fakültesine kayıt yapacak öğrenciler, 21 Ağustos 2017 tarihinden başlayarak, 6 Ekim 2017 tarihine kadar devam edebilecek olan kayıt süreçleri içerisinde açıköğretim fakültesine kaydını yapabilmektedirler.

Açıköğretim Fakültesi Kayıt İçin Gerekli Olan Belgeler

2018 açıköğretim fakültesi kaydı için öğrencilerin yanlarında bulundurması gereken belgeler ise şunlardır;

  • Lise diploması
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 12 adet vesikalık resim
  • Öğrenci katkı payının ödendiğine dair banka dekontu hazırlanması gerekmektedir.

Açıköğretim Fakültesi Kaydı Nereden Yapılmaktadır?

Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da açıköğretim fakültesi kayıt işlemleri, bireylerin bağlı bulunduğu ildeki açıköğretim bürosundan gerçekleştirilmektedir. Bireyler, tercihleri doğrultusunda ilk olarak açıköğretim fakültesi resmi web sitesi üzerinden ön kayıtlarını yapabilmektedir. Ancak ön kayıt, açıköğretim fakültesinde eğitim öğretim hizmetleri alabilmek açısından geçerlilik teşkil edemediğinden dolayı, bireylerin ön kayıt işleminin ardından mutlak olarak açıköğretim bürosuna yukarıdaki belgeler ile birlikte şahsen başvuru yapması gerekmektedir.

Açıköğretim Fakültesinde Kimler Öğrenim Görebilir?

Açıköğretim fakültesinde şu koşulları taşıyan herkes öğrenim görme hakkına sahiptir.

  • T.C vatandaşı olmak
  • Askerliğin yapılmış olması veya tecil edilmiş olması
  • ÖSS sınavında Açıköğretim fakültesi açısından yeterli puan alınması
  • Üniversitelerin 2 ve 4 yıllı öğrgün öğrenim fakültelerinde okuyor olunması gibi koşullara sahip olanlar, tercihleri doğrultusunda açıköğretim fakültesinde de öğrenim görme hakkını elde edebilmektedirler.

Açıköğretim Fakültesi Hakkında 2018 Yılı İçin Düzenlemeler Yapıldı Mı?

Açıköğretim fakültesine kayıt yaptıracak öğrencilerin merak ettiği ayrıntılardan biri de, açıköğretim fakültesi hakkında 2018 yılı için herhangi bir düzenlemenin yapılıp yapılmadığıdır. Yök tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda, açıköğretim fakültesine bu yıl için de herhangi bir düzenleme durumunun şimdilik söz konusu olamayacağı yönündedir. Ancak ileriki dönemlerde, AÖF hakkında bazı düzenlemelere gidilebileceğinin sinyali de verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir