AÖF 2017 Sınav Giriş Yeri Sorgulama! AÖF Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Açık Öğretim Fakültesi AÖF, olarak uzaktan hizmet veren ve merkezi Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesi 25 ve 26 Kasım tarihlerinde vize sınavlarını yapacak. İki gün sürecek olan sınavlar ikişer oturumda gerçekleşecek. Sınav süreleri ise her öğrencinin ders adetine göre değişiklik gösterecektir.

Sınavda Yanında Bulundurulması Gerekenler

Sınava cep telefonu ya da dinleme cihazı gibi kopya çekme ortamı yaratabilecek elektronik eşyalar sokulmaması adına ciddi aramalar sonrası öğrenciler sınav salonlarına girebiliyorlar. Öğrencilere sınav esnasında kalem, silgi, kalem traş gibi kırtasiye malzemeleri dağıtılmadığından mağduriyet yaşamamaları adına AÖF sınav giriş belgesi üzerinde bu unsurları açıkça anlatılıyor. Öğrencilerin sınava gelirken mutlaka nüfus cüzdanı ve AÖF sınav giriş belgesi getirmesi gerekiyor. Aksi takdirde sınavlara giremeyen öğrenciler için bu uyarılar kritik önem taşıyor.

Belge Nasıl Çıkartılıyor?

Belge Anadolu Üniversitesi sitesinde yer alan açık öğretimli öğrencilerin oturum açtığı alan üzerinde sınav işlemleri sekmesinden sınav giriş belgesi seçilerek temin edilebilecek. Renkli ya da renksiz olması önemsenmeyen belgenin bir çıktısının alınması sınava girmek için yeterli olacaktır.

Giriş Yeri Belgesinde Hangi Bilgiler Var?

Binlerce öğrencinin aynı anda girdiği sınavda AÖF sınav giriş yeri sorgulama ekranından hangi okulda sınava girileceği ve sınavın birinci veya ikinci oturumunda sınavın başlayacağı bilgiler edinilebiliyor. AÖF sınav giriş yeri sorgulama alanında ayrıca okul adresi, okul adı, bina ya da blok numarası sınıf ve sıra numaralarının yanı sıra hangi okulda hangi ders sınavı için gireceğine dair bilgiler de yer alıyor.

Portal Üzerinden Hangi Bilgiler Ediniliyor?

Açık Öğretim Fakültesi yılda iki dönemle hizmet vererek her dönem ikişer sınav yapıyor. Final sınavlarının da 13 ve 14 Ocak 2018 tarihinde olacağını açıklayan yetkililer öğrencilere dönem başında verdikleri kitaplarla hangi dönemde hangi konulardan sorumlu olacaklarını dönem başında belirtiyor. İki ya da üç haftalık süreç içerisinde sınav sonuçlarını açıklayan fakülte yine aynı portal üzerinden sınav sonuçlarını öğrencilerine duyuruyor.

Sınav Günü Trafik Yoğunluklarına Dikkat!

Sınav günü oluşan trafik nedeniyle sınava geç kalmamak adına sınav saatinden önce okulda olmak büyük önem taşıyor. Ciddi yoğunluğun olduğu illerde özellikle temkinli davranmak büyük önem taşıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir