KPSS A Grubundan Aldığım Puanı Merkezi Yerleştirmelerde Kullanabilir Miyim?

Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubundan alınan puanın merkezi yerleştirmelerde kullanılmasının ilgili kurumca belirtildiği üzere söz konusu olmamaktadır. Bu bakımdan Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezince yapılan açıklamada, KPSS A Grubu puanı ile merkezi yerleştirmeler dışında bazı kamu kurum ve kuruluşlardaki branşlarda kullanılması söz konusu olabildiği yönündedir. Buna göre Kamu Personeli Seçme Ve Yerleştirme Sınavı A Grubunda alınan puan ile, birçok kamu kurum ve kuruluşlardaki başta öğretmenlik branşları olmak üzere birçok farklı türdeki branşlara giriş yapılabilmesi söz konusudur.

2017 KPSS A Grubu Sınav Ücreti Ne Kadardır?

2017 Kamu Personeli Sınavı A Grubu sınavında oturum başı sınav bedeli 50 türk lirasıdır. Buna göre 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı için her oturum için 50 türk lirası Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezince belirtilen banka hesaplarına sınav öncesi yatırılması önemle duyurulmaktadır.

KPSS A Grubu Kadroları Nelerdir?

A Grubu ve Öğretmenlik Kadroları açısından yapılabilen Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu puanları daha çok kamu kurumları bazı meslek dallarını oluşturmaktadır. Bu bakımdan atama gerçekleştirecek olan kamu kurumları açısından bir seçme sınavı niteliğinde olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, gereksinim duyulabilen resmi kurum açıklarının karşılanmasında ise, bir eleme sınavı niteliği taşıyan KPSS A Grubu alınan puan ile, kamu kurum ve kuruluşları arasında öğretmenlik, müfettişlik, maliye bakanlığına bağlı memurluklar gibi birçok farklı branşlara giriş yapılabilmektedir.

2017 KPSS A Grubu Sınavına Elektronik Cihazlar İle Giriş Yapılması Yasaklandı

Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu başvuru sahipleri sınava hesap makinesi ile girilebileceği gibi yanlış bir bilgiye sahiptir. Her dönemde olduğu gibi 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu sınavına kesinlikle elektronik araçlar ile giriş yapılması yasaklanmıştır.

2017 KPSS A Grubu Sınav Sonucu Nereden Öğrenilebilmektedir?

2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu sınav sonularının ise Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi web sitesi üzerinden tac kimlik numarası ve sisteme giriş şifresi sayesinde öğrenilebilmektedir. 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu sınav sonuçlarına erişim sağlanması açısından sisteme belirtilen tarihler içerisinde giriş yapılması gerekmektedir.

KPSS A Grubundan Aldığım Puanı Merkezi Yerleştirmelerde Kullanabilir Miyim?” için bir yorum

  • Kasım 28, 2017 tarihinde, saat 11:04 am
    Permalink

    KPSS sınavı çoğu zaman hayatımızın bir dönüm noktası. Sonuçlar güzel gelirse iş imkanlarının artması demek. KPSS sınavı binlerce kişi tarafından ilgiyle takip ediliyor. Sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyorum. Umarım 2018 yılında KPSS sonuçları herkes için hayırlı olur.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir