KPSS Memur Alımı Atamaları Ne Zaman?

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev almak isteyenlerin gözü kulağı Kpss memur alımı tarihine çevrilmiş durumdadır. Her yıl olduğu gibi 2017 yılı KPSS sınavında da çok sayıda memur adayı, sınavda almış oldukları yeterlilik puanı ile birlikte kamu kurum ve Devlet Personel Başkanlığı’nca yapılacak açıklamaları beklemektedir.

Kamu kurum ve kuruluşları kadro taleplerini Devlet Personel Başkanlığı’na 7 Ağustos 2017 tarihi itibariyle iletmiştir. Kurum talepleri bildirimi için ise, son süreç olarak 6 Ekim olarak belirlenmiştir.

Sonraki aşamada ise, Devlet Personel Başkanlığı tarafından kadro talepleri değendirilmeye alınarak ve onay sürecinden geçirildikten sonrasında ÖSYM kurumuna tercih kılavuzu göndermektedir. Bu aşamadan itbaren ise ÖSYM kurumu, 2017 tarihi Kamu Personeli Seçme Sınavı ikinci yerleştirme işlemi tercihlerini 14-23 Kasım 2017 tarihi arasında alacaktır.

2017 KPSS Memur Alımı Atalamaları Nereden Öğrenilebilir?

2017 KPSS memur alımı atamaları ÖSYM kurumunun resmi web sitesi üzerinden öğrenilebilmektedir. Bireylerin kurumun sitesine giriş yaparak tc kimlik numaraları ile 2017 KPSS memur alımı atamaları sonuçlarını öğrenebilmesi açısından bir müddet daha beklemesi gerekmektedir.

2017 KPSS Memur Alımı Atamaları Bu Yıl Nasıl Olacak?

2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı memur atamaları her yıl olduğu gibi bu yıl da yüksek düzeyde olması beklenmektedir.Kamu kurum ve kuruluşları tarafından Devlet Personel Başkanlığı birimine her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça yüksek düzeyde kadro talebinde bulunması, 2017 yılında da birçok kamu birimlerinde ciddi anlamda personel açığı olduğu anlamına gelmektedir.

KPSS Nedir? Önemi Nedir?

Kamu Personel Seçme Sınavı olan Kpss, tek bir grup üzerinden değil, birçok farklı gruplarda yılda veya 2 yılda bir gerçekleştirilen bir sınav türüdür. Kamu kurum ve kuruluşlarında meydana gelen personel açığının kapatılması açısından önem arz eden Kamu Personeli Seçme Sınavı yeterlilik puan alındığı takdirde, bireyler kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu veya sözleşmeli olarak işe başlamaktadırlar. Bu bakımdan devlet kurumlarında işe başlamak açısından Kamu Personel Seçme Sınavı ÖSYM tarafından gerçekleştirilmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı sayesinde lise, iki yıllık ve dört yıllık örgün öğretim kurumları mezunları hayal ettiği devlet işlerinde çalışarak emekliliğe ayrılmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir