Youtube’da Video Paylaşarak Para Kazanmak

Youtube dünya genelinde takip edilen bir internet platformudur. Youtube’da sürekli olarak video paylaşımları yapılarak kazançlar sağlanmaktadır. Youtube’da video paylaşarak para kazanmak isteyenler kim olursa olsun ister çocuk, ister kadın, ister erkek kim olursa olsun farketmemektedir.

Bu işten para kazanmak isteyen kişilerin yapmaları gereken size ait olan e-posta hesabınız ile Youtube‘a girerek kendi sayfanızı açmanızdır. Sonrasında ise yapılması gereken düzenli olarak video paylaşımı yapmanız gerekmektedir. Video paylaşarak da para kazanılır mı demeyin. Sizin paylaşmış olduğunuz videoların izlenme oranlarına göre para kazanmaları gerçekleştirebileceğiniz gibi videolarınız belirli bir düzeye geldikten sonra videonuzun içerisine reklamlar alarak video izlenmeleri haricinde reklamlardan da kazançlar etmeniz mümkün olmaktadır. Bu işe ek gelir olarak bakanlar da var ama işi ciddiye alıp düzenli olarak video paylaşıp oldukça yüksek kazançlar sağlayanlar da var.

Youtube video atarak nasıl paralar kazanabiliriz diye düşünüyorsanız önerilerim şunlar olmaktadır; öncelikli olarak youtube’da bir kanal açarak takma isim kullanacaksanız dikkat çekici bir isim olmalıdır. Sonrasında ise şimdiye kadar yapılmamış veya az miktarda yapılmış olanı tercih etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse; oyun videoları çekip paylaşım yaptığınızda sizin gibi oyun videoları çekip paylaşan birçok Youtuber olduğu için rekabetin fazla olması nedeniyle sizin yüksek kazançlar sağlamanız biraz riskli olmaktadır. Çünkü; bu alanda rakiplerinizin fazla olması sizin açınızdan sıkıntılı olabilmektedir. Rekabetin fazla olduğu yerde her zaman başarısız olacaksınzı diye bir kaide yoktur ama başarınızı baltalayacak kişilerin çokluğu sizin üzülmenize yol açabilir.

Youtube‘da bir kanal açarak siz de youtuber olmak istiyorsanız kendinizi daha özgün ve daha rahat ifade edebileceğiniz bir alan seçmeniz gerekiyor. Bu alanlar arasında yemek yapmak mı, süs eşyaları tasarlamak mı, takı işleri mi veya daha sayamadığım değişik alanlar mı? Hangisinde başarılı olabileceğinizi düşünerek ve hangisine yeteneğiniz daha fazla olabileceğinizi düşünerek o alanda ilerleme kat etmeniz gerekiyor. Uygun olan alanı seçtikten sonra öncelikli olarak bu alan ile ilgili eğitici videolar hazırlayarak sunumlar yapmalısınız. Halaa Youtube’da video paylaşarak para kazanacağına inanmak istemeyen kişiler olabilir. Bu gayet normal karşılanması gereken bir durumdur. Çünkü; insanlar elle tutulur gözle görülür bir kanıt görmediği sürece herhangi bir şeye inanma güçleri de oldukça düşük olmaktadır.

Youtube üzerinde neredeyse binlerce değişik alanda kanallar bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını saymak gerekirse; çocuklar üzerine olan kanallar, oyunlar üzerine olan kanallar, eğlence sektörünü ilgilendiren kanallar, yemek yapımı kanallar ve daha sayamayacağımız birçok kanal alanları vardır. Buradan da anlaşıldığı gibi bu iş ek gelir kazanma açısından önemli olsa da büyük kazançlar da elde edebileceğinizi unutmayın. Bu işten sürekli kazanç elde etmek isteyen kişilerin planlı ve düzenli bir şekilde video paylaşımlarına devam etmeleri gerekmektedir.

Son Güncelleme:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir